Wywiad z Adamem Dakowiczem – Rynek niesie coraz większy garb

11 września 2018

W poniedziałkowym (10.09.2018 r.) wywiadzie dla „Parkietu” Adam Dakowicz, prezes AgioFunds TFI, wyjaśnia między innymi dokąd zmierza nasz rynek kapitałowy. Jego zdaniem w Polsce mamy do czynienia ze zjawiskiem „nadregulacji” przy okazji wdrażania kolejnych unijnych dyrektyw. Prawo unijne implementowane jest „bez wyczucia” i uwzględnienia specyfiki rynku krajowego.

W wywiadzie czytamy:

„Okres rozwoju polskiego rynku kapitałowego niestety minął, a normy unijne z pewnością nie są bodźcem do pobudzenia tego rozwoju na nowo. Dziś nasz rynek niesie coraz większy garb, który coraz mocniej mu ciąży. Jakieś dwa lata temu powiedziałem na jednej z branżowych konferencji, że następny kryzys nie będzie finansowy a regulacyjny, czyli że instytucje tak się ugną pod ciężarem regulacji, że nie będą w stanie efektywnie działać. I dziś to widać. Gospodarka rośnie w tempie 5-proc., a gdzie jest hossa na giełdzie? Jak wytłumaczyć to, że gospodarka rośnie tak szybko, a rynek kapitałowy jest w totalnym rozkładzie? Bo jest nadwerężony przez regulacje, instytucje stają się coraz słabsze, a inwestorzy mimo wysokich kosztów nadzoru nie mają zaufania do rynku…”

Cały wywiad dostępny jest na stronie: http://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/309099994-Adam-Dakowicz-AgioFunds-TFI-Rynek-niesie-coraz-wiekszy-garb.html

 

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA