Jak działa IKE AGIO?

Elastyczne

W IKE AGIO wpłacasz ile chcesz i kiedy chcesz – aż do wysokości rocznego limitu, który w 2024 roku został określony na 23 472 zł. Również kiedy chcesz zmieniasz strategię, jeśli tylko uznasz, że inna lepiej zaspokoi Twoje potrzeby.

Otwarcie i obsługa przez internet

IKE AGIO możesz otworzyć bez wychodzenia z domu. Przygotuj dokument tożsamości i numer rachunku bankowego, a cały proces nie zajmie Ci więcej niż kwadrans. Po otwarciu i zasileniu rachunku IKE AGIO, możesz na bieżąco sprawdzać jak pracują Twoje środki.

Kwartalne dostosowanie udziału funduszy

Dbamy o to, aby oszczędności w ramach IKE pracowały zgodnie z obraną strategią. Dlatego co kwartał dopasujemy udział funduszy do wybranej przez Ciebie strategii.

5 strategii inwestycyjnych

Nie musisz się zastanawiać, który fundusz inwestycyjny byłby dla Ciebie najlepszy. W IKE AGIO wybierasz gotową strategię: depozytową, konserwatywną, optymalną lub wzrostową. A jeśli i to sprawia Ci trudność – zaufaj nam, wybierając Strategię Cyklu Życia, w której sami dostosowujemy podejście inwestycyjne do Twojego wieku.

Bezpieczeństwo środków

Oszczędności na IKE AGIO to Twoje pieniądze. W przypadku emerytury z ZUS, nie masz pewności ile wpłaconych składek odzyskasz. W IKE AGIO wszystkie wpłacane środki są przypisane tylko do Ciebie i żadne zmiany systemu emerytalnego tego nie zmienią.

Dostęp do środków

W każdej chwili masz dostęp do zgromadzonych środków. Jeśli będziesz zmuszony do skorzystania z tego zabezpieczenia przed 60 rokiem życia, środki możesz wypłacić, jednak trzeba wtedy odprowadzić podatek od zysków kapitałowych.

Korzyści podatkowe

Po ukończeniu 60 roku życia wypłacasz środki wraz z wypracowanym zyskiem bez podatku od zysków kapitałowych.

Kalkulator IKE
W roku 2024 suma wpłat nie może przekraczać 23472,00 zł.
WYNIK INWESTYCJI:

Wpłacony kapitał: 0

Zysk: 0

Podatek od zysku: 0*

Wartość końcowa inwestycji: 0


* Możesz zostać zwolniony z podatku od zysków kapitałowych po spełnieniu wymogów ustawowych. Szczegóły znajdziesz tutaj.
„WYNIK INWESTYCJI” nie jest prognozą ani zapewnieniem jego osiągnięcia. Wyniki funduszy nie uwzględniają podatku od dochodów kapitałowych oraz opłat związanych z nabywaniem Jednostek Uczestnictwa.

Dokumenty

 

Regulamin IKE AGIO
Regulamin Uczestnictwa w Promocji „IKE/IKZE Z BONUSEM”
Karta IKE AGIO

                                            

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA