Jak działa IKZE AGIO?

Elastyczne

W IKZE AGIO wpłacasz ile chcesz i kiedy chcesz – aż do wysokości rocznego limitu, który w 2024 roku został określony na 9 388,80 zł (dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą limit roczny wpłat wynosi w 2024 roku 14 083,20 zł). Również kiedy chcesz zmieniasz strategię, jeśli tylko uznasz, że inna lepiej zaspokoi Twoje potrzeby.

Otwarcie i obsługa przez internet

IKZE AGIO możesz otworzyć bez wychodzenia z domu. Przygotuj dokument tożsamości i numer rachunku bankowego, a cały proces nie zajmie Ci więcej niż kwadrans. Po otwarciu i zasileniu rachunku IKZE AGIO, możesz na bieżąco sprawdzać jak pracują Twoje środki.

Kwartalne dostosowanie udziału funduszy

Dbamy o to, aby oszczędności w ramach IKZE pracowały zgodnie z obraną strategią. Dlatego co kwartał dopasujemy udział funduszy do wybranej przez Ciebie strategii.

5 strategii inwestycyjnych

Nie musisz się zastanawiać, który fundusz inwestycyjny byłby dla Ciebie najlepszy. W IZKE AGIO wybierasz gotową strategię: depozytową, konserwatywną, optymalną lub wzrostową. A jeśli i to sprawia Ci trudność – zaufaj nam, wybierając Strategię Cyklu Życia, w której sami dostosowujemy podejście inwestycyjne do Twojego wieku.

Bezpieczeństwo środków

Oszczędności na IKZE AGIO to Twoje pieniądze. W przypadku emerytury z ZUS, nie masz pewności ile wpłaconych składek odzyskasz. W IKZE AGIO wszystkie wpłacane środki są przypisane tylko do Ciebie i żadne zmiany systemu emerytalnego tego nie zmienią.

Dostęp do środków

W każdej chwili masz dostęp do zgromadzonych środków. Jeśli będziesz zmuszony do skorzystania z tego zabezpieczenia przed 65 rokiem życia, środki możesz wypłacić bez utraty wypracowanego zysku, jednak trzeba wtedy zapłacić podatek zgodnie ze skalą podatkową.

Korzyści podatkowe

Korzystając z IKZE masz możliwość odliczenia rocznych wpłat od podstawy opodatkowania za dany rok, a wypłacając po ukończeniu 65 roku życia nie zapłacisz podatku od zysków kapitałowych, tylko zryczałtowany podatek w wysokości 10% – pod warunkiem dokonywania wpłat na IKZE przez co najmniej 5 lat.

Dokumenty

 

Regulamin IKZE AGIO
Regulamin Uczestnictwa w Promocji „IKE/IKZE Z BONUSEM”
Karta IKZE AGIO

                                            

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA