Jak działa IKZE AGIO?

Elastyczne

W IKZE AGIO wpłacasz ile chcesz i kiedy chcesz – aż do wysokości rocznego limitu, który w 2024 roku został określony na 9 388,80 zł (dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą limit roczny wpłat wynosi w 2024 roku 14 083,20 zł). Również kiedy chcesz zmieniasz strategię, jeśli tylko uznasz, że inna lepiej zaspokoi Twoje potrzeby.

Otwarcie i obsługa przez internet

IKZE AGIO możesz otworzyć bez wychodzenia z domu. Przygotuj dokument tożsamości i numer rachunku bankowego, a cały proces nie zajmie Ci więcej niż kwadrans. Po otwarciu i zasileniu rachunku IKZE AGIO, możesz na bieżąco sprawdzać jak pracują Twoje środki.

Kwartalne dostosowanie udziału funduszy

Dbamy o to, aby oszczędności w ramach IKZE pracowały zgodnie z obraną strategią. Dlatego co kwartał dopasujemy udział funduszy do wybranej przez Ciebie strategii.

5 strategii inwestycyjnych

Nie musisz się zastanawiać, który fundusz inwestycyjny byłby dla Ciebie najlepszy. W IZKE AGIO wybierasz gotową strategię: depozytową, konserwatywną, optymalną lub wzrostową. A jeśli i to sprawia Ci trudność – zaufaj nam, wybierając Strategię Cyklu Życia, w której sami dostosowujemy podejście inwestycyjne do Twojego wieku.

Bezpieczeństwo środków

Oszczędności na IKZE AGIO to Twoje pieniądze. W przypadku emerytury z ZUS, nie masz pewności ile wpłaconych składek odzyskasz. W IKZE AGIO wszystkie wpłacane środki są przypisane tylko do Ciebie i żadne zmiany systemu emerytalnego tego nie zmienią.

Dostęp do środków

W każdej chwili masz dostęp do zgromadzonych środków. Jeśli będziesz zmuszony do skorzystania z tego zabezpieczenia przed 65 rokiem życia, środki możesz wypłacić bez utraty wypracowanego zysku, jednak trzeba wtedy zapłacić podatek zgodnie ze skalą podatkową.

Korzyści podatkowe

Korzystając z IKZE masz możliwość odliczenia rocznych wpłat od podstawy opodatkowania za dany rok, a wypłacając po ukończeniu 65 roku życia nie zapłacisz podatku od zysków kapitałowych, tylko zryczałtowany podatek w wysokości 10% – pod warunkiem dokonywania wpłat na IKZE przez co najmniej 5 lat.

Kalkulator IKZE
W 2024 roku limit wpłat dla osób zatrudnionych na umowę o pracę wynosi
9 388,80 zł, a dla prowadzących działalność gospodarczą 14 083,20 zł.
WYNIK INWESTYCJI:

Wpłacony kapitał: 0

Zysk: 0

Podatek od zysku: 0*

Wartość końcowa inwestycji: 0


* Możesz zostać zwolniony z podatku od zysków kapitałowych po spełnieniu wymogów ustawowych. Szczegóły znajdziesz tutaj.
„WYNIK INWESTYCJI” nie jest prognozą ani zapewnieniem jego osiągnięcia. Wyniki funduszy nie uwzględniają podatku od dochodów kapitałowych oraz opłat związanych z nabywaniem Jednostek Uczestnictwa.

Dokumenty

 

Regulamin IKZE AGIO
Regulamin Uczestnictwa w Promocji „IKE/IKZE Z BONUSEM”
Karta IKZE AGIO

                                            

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA