GPW w ciągu roku może wrócić do hossy, najpierw zyskają duże spółki

23 stycznia 2019

Warszawska giełda w drugiej połowie roku może powrócić do trendu wzrostowego, pomimo spodziewanego spowolnienia w gospodarce – uważa Adam Dakowicz, prezes AgioFunds TFI. Jego zdaniem, w pierwszej kolejności zyskiwać będą duże spółki, chociaż tańsze i z lepszymi perspektywami są firmy małe i średnie.

Adam Dakowicz nie kryje, że AgioFunds TFI ze względu na swoją wielkość i posiadane kompetencje w sposób naturalny musi się skłaniać bardziej w stronę inwestowania na warszawskiej giełdzie. Jego inwestycje na rynkach zagranicznych mają zdecydowanie bardziej ograniczoną skalę. Ocenia on jednak, że może to w tym roku okazać się raczej atutem niż problemem.

„Nie mamy wyboru, jak tylko skłaniać się ku Warszawie. Ciężko mi sobie wyobrazić, żebyśmy stali się podmiotem z ekspertyzą globalną. W strategiach marketingowych naszych konkurentów pojawiły się co prawda mocne akcenty na inwestowanie za granicą, ale wyobrażam sobie, że to będzie głównie inwestowanie poprzez ETFy indeksowe, a tylko w jakiejś części portfela dobieranie pojedynczych spółek” – powiedział w wywiadzie dla PAP Biznes prezes Dakowicz.

„Pozostaniemy lokalnym TFI specjalizującym się w polskim rynku. Ale dzisiaj przed tym segmentem jest dużo lepsza przyszłość. Jesteśmy w okresie dekoniunktury, ona może jeszcze chwilę potrwać, ale gdy już wznowimy cykl wzrostowy, to siła relatywna polskiego rynku wskazuje, że rynki rozwijające się, w tym Polska, będą silniejsze” – dodał.

Cały wywiad dostępny jest na stronie PAP Biznes, gorąco polecamy:

http://biznes.pap.pl/pl/news/all/info/2668683,gpw-w-ciagu-roku-moze-wrocic-do-hossy–najpierw-zyskaja-duze-spolki—agiofunds-tfi-(wywiad)

 

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA