18 maja 2018

Połowa maja, czyli sezon komunijny w rozkwicie. Temat dotyczy dużego grona osób – rodziców, cioć, wujków,  babć i dziadków, wszystkich którzy w rodzinie mają trzecioklasistę. Decyzję o tym, co ofiarować z tej okazji, nie jest łatwa. Wśród prezentów, które cieszą się największym zainteresowaniem, w ostatnich latach pojawia się elektronika (tablety, telefony, drony) i sprzęt sportowy (często także elektryczny). Wybór jest ogromny, ale trudny i do tego kosztowny. Dlatego często wybieranym rozwiązaniem „na skróty” jest koperta z pieniędzmi, aby dzieci mogły same spełnić swoje marzenia.

Nie ma nic w złego w spełnianiu marzeń i kupowaniu fajnych rzeczy, ale warto – przy okazji pierwszej, znacznej kwoty w posiadaniu dziecka – choć część przeznaczyć na później, czyli na oszczędzanie. Ważne by rodzice pomogli dzieciom rozsądnie zagospodarować tę kwotę. Warto przy tej okazji z nimi porozmawiać na temat wartości pieniędzy, oszczędzania i inwestowania.

Do wyboru jest wiele opcji (m.in. konto w banku, lokata). My podpowiadamy AGIO Program Systematycznego Oszczędzania (PSO). Najlepiej wspólnie z dzieckiem założyć mu PSO lub po prostu otworzyć rejestr funduszu. Później można wraz z dzieckiem regularnie monitorować w Internecie jak pomnażane są zainwestowane środki. Program ten będzie także pomocny przy kolejnych okazjach (dzień dziecka, urodziny itp.) bo wówczas pomysł na prezent mamy z głowy :).

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA