Jakub Bentke dołączył do zespołu zarządzających AgioFunds TFI

06 czerwca 2018

1 czerwca br. do zespołu AgioFunds TFI dołączył Jakub Bentke, obejmując funkcję zarządzającego funduszami akcyjnymi.

Jesteśmy przekonani, że ogromne doświadczenie i wiedza o rynkach finansowych Jakuba przyczynią się do osiągania jeszcze lepszych wyników przez fundusze AgioFunds TFI – podkreśla Adam Dakowicz, Prezes Towarzystwa.

Obecnie Departament Zarządzania Aktywami składa się z:

  • Adama Dakowicza – Dyrektora Departamentu Zarządzania Aktywami
  • Zbigniewa Kowalczyka – Zarządzającego funduszami obligacyjnymi i funduszem pieniężnym (AGIO Kapitał, AGIO Kapitał PLUS, AGIO Pieniężny PLUS, AGIO Globalny Kapitał FIZ)
  • Wojciecha Juroszka i Jakuba Bentke – Zarządzających funduszami akcyjnymi i stabilnego wzrostu (AGIO Akcji PLUS, AGIO Stabilny PLUS, AGIO Akcji Małych i Średnich Spółek AGIO Agresywny Spółek Wzrostowych i ALFA FIZ).

***

Jakub Bentke jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego nr 12 oraz tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Z rynkiem kapitałowym jest związany od 1995 roku. Pracę zaczynał na stanowisku analityka w Templeton Asset Management, by później objąć funkcję zarządzającego w PKO/Credit Suisse TFI, a następnie w Grupie PZU na stanowiskach związanych z zarządzaniem aktywami.  W latach 2005 – 2009 pracował w Grupie Skarbiec między innymi jako członek zarządu Skarbiec TFI odpowiedzialny za inwestycje. W latach 2009-2011 odpowiadał za zarządzanie i analizy w Superfund TFI. Do maja 2018 pełnił funkcję zarządzającego funduszami akcji w KBC TFI (obecnie GAMMA TFI).

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA