03 września 2019

GPW dopuściło do obrotu kolejny ETF z rodziny Beta. Beta mWIG40TR, bo o nim mowa, będzie dostępny dla inwestorów od czwartku, 5 września.

Beta ETF mWIG40TR to młodszy brat pierwszego w Polsce funduszu ETF zarejestrowanego pod prawem polskim – BETA ETF WIG20TR. ETF na WIG20TR swój debiut miał na początku stycznia 2019 roku i cieszył się dużym zainteresowaniem inwestorów. Fundusz zgromadził (od stycznia do sierpnia) 22,56 mln zł aktywów, co jest jednym z najlepszych wyników spośród wszystkich funduszy akcji polskich w tym roku. Obecnie cena za akcję jest na poziomie 36,50 zł

Nowy ETF będzie bazował na indeksie dochodowym mWIG40TR, a zatem to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają taniego i skutecznego sposobu na zainwestowanie w sektor średnich polskich spółek. Opłata stała za zarządzanie wyniesie 0,8% rocznie, a zakup jednego certyfikatu to koszt ok. 50 zł (1/100 indeksu mWIG40TR).

Beta ETF mWIG40TR, podobnie jak jego starszy brat, nie będzie wypłacał inwestorom dywidendy, będzie ona akumulowana w wartości certyfikatów funduszu. Co istotne, będzie on dokonywał tzw. „replikacji fizycznej”, oznacza to, że fundusz faktycznie skupował będzie akcje wchodzące w skład indeksu.

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA