Aktualności

Komunikaty

Konkurencja daleko w tyle

W sierpniowym zestawieniu wyników funduszy, opublikowanym w dzisiejszym “Parkiecie” czytamy: “W gronie akcji polskich uniwersalnych najlepszy był AGIO Agresywny Spółek Wzrostowych – zarobił w miesiąc 4,34 proc. Ten produkt radzi sobie lepiej również w dłuższym okresie…” Dobre wyniku komentuje zarządzający, Jakub Bentke: Sierpniowe zwyżki w AGIO Agresywny Spółek Wzrostowych spowodowane są wyłącznie selekcją. Fundusz przez cały czas utrzymywał poziom zaangażowania w akcje, nieznacznie poniżej 100%. Od kilku miesięcy przebudowywaliśmy portfel rezygnując z małych krajowych spółek na rzecz WIG20 i mWIG40….

Czytaj więcej

Wskaźnik PMI – jak z niego korzystać? Jakub Bentke (AgioFunds TFI)

“Wskaźniki PMI – śledzi je cały inwestycyjny świat. Obliczane są dla ponad 40 rynków, których gospodarki odpowiadają za 86% globalnego PKB. Uznawane są za jedne z najważniejszych narzędzi prognostycznych. Jak z nich korzystać?” Z Jakubem Bentke, zarządzającym funduszami akcyjnymi w AgioFunds TFI, rozmawiał Artur Wiśniewski, aktywny makler i inwestor indywidualny. Cały wywiad dostępny jest na stronie: http://okiemmaklera.com/wskaznik-pmi-jakub-bentke-agiofunds/ W rozmowie nie zabrakło informacji o aktualnej fazie cyklu koniunkturalnego Polski oraz perspektyw poprawy sytuacji. Po czym poznamy, że bessa się kończy, a zaczyna hossa? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej

Czy list z ZUS jest dla Ciebie istotny?

Dostałeś już list od ZUS? Znasz stan swojego konta emerytalnego? Może to jest ten moment by szerzej zastanowić się nad przyszłą emeryturą? Od ponad miesiąca trwa wysyłka informacji o stanie konta ubezpieczonych w ZUS. Ma trafić do wszystkich, którzy kiedykolwiek opłacił składkę ubezpieczenia społecznego, czyli do około 19 mln Polaków. W liście znajduje się między innymi prognoza naszej hipotetycznej emerytury. Wypłaty emerytur w ramach I filaru są gwarantowane przez Skarb Państwa, ale niestety ich wysokość jest wielką niewiadomą. Prognoza może…

Czytaj więcej