17 czerwca 2021

AgioFunds TFI S.A. został partnerem akcji „Onkoodpowiedzialni”, organizowanej w ramach czerwcowych Dni Walki z Rakiem. Jej celem jest edukacja onkologiczna, profilaktyka i promocja zdrowia.

Każdego roku w Polsce dochodzi do ponad 168 tysięcy zachorowań na nowotwory, na które umiera blisko 100 tysięcy osób. Są one drugim powodem zgonów i niestety w kolejnych latach wysuną się prawdopodobnie na pierwsze miejsce.

Jednocześnie aż 40 procent zgonów można by uniknąć, gdyby choroba została wykryta wcześniej lub chory miał lepszy dostęp do nowoczesnych metod leczenia!

Z tego właśnie powodu AgioFunds TFI S.A. został partnerem akcji Onkoodpowiedzialni, poświęconej edukacji onkologicznej, profilaktyce i promocji zdrowia. Jej inicjatorem jest NEO Hospital – jeden z najnowocześniejszych ośrodków chirurgii robotycznej w Polsce. Akcja obejmuje wspólne działania z pracodawcami w celu zwiększenia świadomości zdrowotnej pracowników, zwrócenia uwagi na profilaktykę onkologiczną i wskazania ścieżki, jak radzić sobie z chorobą, gdy dotknie ona kogoś w firmie. Pierwsza odsłona akcji dotyczy nowotworów ginekologicznych, raka endometrium i raka szyjki macicy, które notują w Polsce od lat jedne z najgorszych wyników śmiertelności w Unii Europejskiej

Poprzez naszą akcję chcemy stworzyć zaangażowanym firmom i ich pracownikom możliwość zadawania pytań i poznania rozwiązań, w tym przede wszystkim w zakresie profilaktyki i nowoczesnych metod leczenia. Wiele zależy od nas samych, od naszych odpowiedzialnych postaw wobec własnego zdrowia. Możemy kontrolować wiele czynników ryzyka. Między innymi zachowując aktywność fizyczną i dbając o odpowiednia dietę. A także wykonując systematycznie badania profilaktyczne. Należy również pamiętać, że choroby nowotworowe można skutecznie leczyć i współczesna medycyna daje nam coraz więcej możliwości i nowoczesnych technik leczenia – mówi Joanna Szyman prezes zarządu Neo Hospital.

W ramach „Onkodpowiedzialnych” zaplanowano bezpłatne konsultacje on-line dla pacjentek z diagnozą raka szyjki macicy lub raka endometrium, bezpłatne badania cytologiczne oraz spotkania live z lekarzami i psychoonkologami. Specjaliści doradzą m.in. jak dbać o zdrowie, gdzie szukać pomocy, jak reagować, gdy pojawia się choroba onkologiczna i jaka jest rola opieki personalizowanej. Swoimi doświadczeniami podzielą się także pacjentki, które same zachorowały na nowotwór.

 

Więcej informacji o akcji można znaleźć na dedykowanej stronie: www.onkoodpowiedzialni.pl oraz Facebooku: https://www.facebook.com/onkoodpowiedzialni

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA