Nie zapomnij rozliczyć ulgi na IKZE – możesz odzyskać do 1706 zł na majówkę 2019!

17 kwietnia 2019

Już tylko 2 tygodnie pozostały na złożenie PIT za 2018 rok. W tym roku, poza dostępnymi wcześniej możliwościami – najbardziej tradycyjną – a więc złożenia papierowego rozliczenia w urzędzie skarbowym oraz możliwością przesłania PIT za pomocą e-Deklaracji, mamy także e-PIT. Nowe rozwiązanie e-PIT pozwala zupełnie zapomnieć o rozliczeniu podatkowym, bowiem zeznanie jest już przygotowane i jeśli nie zrobimy nic, 30 kwietnia przygotowane zeznanie zostanie uznane za złożone. W przygotowanym zeznaniu podatkowym nie ma jednak uwzględnionych wpłat na IKZE, zatem jeśli wpłaciłeś pieniądze na IKZE w 2018 roku, weź sprawy w swoje ręce – w przeciwnym razie nawet 1700zł może przejść Ci koło nosa.

 

Jaką kwotę można odzyskać? Poniżej przedstawiamy przykładowe wyliczenia – kwota ulgi zależy od wysokości Twoich dochodów oraz wielkości dokonanej wpłaty:

Jak rozliczyć kwotę dokonanej wpłaty na IKZE w zeznaniu podatkowym? Osoby fizyczne składające PIT-36 lub PIT-37 powinny załączyć do niego PIT-0 i wpisać kwotę wpłaty w polach 27 i 28 (odpowiednio podatnik i małżonek).

Osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, składające PIT-36L, wpisują kwotę dokonanej wpłaty w polu 29.

W ramach IKZE AGIO oferujemy naszym Klientom możliwość wyboru jednej z pięciu strategii inwestycyjnych: depozytowej, konserwatywnej, optymalnej, wzrostowej oraz cyklu życia. IKZE AGIO można założyć przez Internet w zaledwie kilka minut – otwierając IKZE poprzez AGIO Online nie zapłacisz za jego otwarcie. W 2019 roku maksymalny limit wpłat to 5 718zł, a maksymalna ulga do rozliczenia w 2020 roku to aż 1829,76zł. Jeśli jeszcze nie jesteś naszym Klientem, zacznij inwestować z nami już dziś, a majówkę 2020 opłacisz ze zwrotu podatku!

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA