12 lutego 2021

Na znanej z licznych reportaży i filmów tablicy na Wall Street pojawiły się gratulacje dla AgioFunds TFI i Beta Securities. Okazją była inauguracja na GPW nowego funduszu inwestycyjnego Beta ETF Nasdaq-100 PLN – Hedged, który będzie replikował znany indeks amerykański.

Kolejny z naszych funduszy ETF zadebiutował na warszawskiej giełdzie 8 lutego. Będzie odzwierciedlał indeks dochodowy Nasdaq-100 Notional Net Total  Return Index, obejmujący 100 największych pod względem kapitalizacji spółek niefinansowych, przede wszystkich technologicznych, w USA. Jeden z najważniejszych elementów nowego ETF stanowi mechanizm zabezpieczenia ryzyka walutowego ze złotego na dolara. Dzięki niemu wahania kursowe nie będą miały wpływu na inwestycje, a inwestorzy unikną konieczności zawierania skomplikowanych i kosztownych transakcji zabezpieczających.

Fundusz Beta ETF Nasdaq-100 PLN-Hedged jest piątym funduszem wprowadzonym na GPW przez AgioFunds we współpracy z Beta Securities, a jednocześnie pierwszym ETF debiutującym w 2021 roku. Jego emisję przeprowadził AgioFunds TFI, oferującym i animatorem jest Dom Maklerski BOŚ, a koordynatorem inicjatywy Beta Securities Poland.

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA