05 kwietnia 2019

W marcu mieliśmy do czynienia z kontynuacją tendencji z poprzednich miesięcy, czyli lekkie pogłębienie spadkowej korekty największych spółek i szerokiego rynku oraz zwyżki w segmencie małych i średnich firm.

Spadkowa korekta na rynku warszawskich blue chips nadal ma bardzo łagodny przebieg. WIG20 w marcu stracił niecałe 1 proc., a więc o połowę mniej niż miesiąc wcześniej. Słabnięcie dynamiki zniżkowej tendencji może świadczyć o wyczerpywaniu się jej potencjału, a w każdym razie wskazuje na to, że nie ma zbyt wielu chętnych do pozbywania się akcji po obecnych cenach. To oczywiście bardzo pozytywny sygnał, choć krótkoterminowo nie można wykluczyć lekkiego pogłębienia korekty. W marcu indeks blue chips obronił się przed zejściem poniżej 2300 punktów i poziom ten może stanowić barierę przed dalszymi spadkami, choć nawet utrata kolejnych 50 punktów nie pogorszyłaby szans na kontynuację wzrostowej tendencji w kolejnych miesiącach.

W przypadku wskaźnika szerokiego rynku korekta przyjęła formę ruchu w bok. WIG od połowy stycznia oscyluje wokół 60 tys. punktów, odchylając się od tego poziomu jedynie nieznacznie. Symboliczna, sięgająca 0,4 proc. marcowa zniżka oraz zejście poniżej wspomnianego poziomu pod koniec miesiąca, nie zmieniają obrazu rynku i pozytywnych perspektyw. Tu również mamy do czynienia z wyraźnym osłabieniem dynamiki spadku w porównaniu do lutego.

Czytaj cały komentarz: komentarz rynkowy – marzec 2019 r.

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA