Dwóch nowych członków Zarządu w AgioFunds TFI S.A.

29 listopada 2019

27 listopada 2019 roku Rada Nadzorcza AgioFunds TFI SA powołała do Zarządu towarzystwa dwóch nowych członków: Mariusza Jagodzińskiego i Marcina Grabowskiego, związanych z firmą od 2016 roku. Mariusz Jagodziński będzie odpowiadał za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi, natomiast Marcin Grabowski będzie nadzorował system zarządzania ryzykiem. Nowi członkowie Zarządu pełnią swoje obowiązki od 27 listopada 2019 roku.

Sukcesywnie wzmacniamy Zarząd firmy sprawdzonymi osobami z naszego zespołu. Jestem przekonany, że nowi członkowie Zarządu wykorzystają swoje wieloletnie doświadczenie rynkowe dla dalszego rozwoju firmy, co przełoży się na długotrwałe korzyści dla naszych klientów – powiedział Dariusz Wieloch, Prezes AgioFunds TFI SA.

Mariusz Jagodziński jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym oraz maklerem papierów wartościowych. Ma ponad 25-letnie doświadczenie. W swojej karierze pełnił funkcje Zastępcy Dyrektora w Departamencie Transakcji Rynku Kapitałowego Banku Gdańskiego S.A., Dyrektora w Biurze Zarządzania Aktywami BM Kredyt Banku oraz Dyrektora Pionu Transakcji i Zarządzania Inwestycjami w TP Invest Sp. z o.o. W połowie 2001 roku Zarząd Kredyt Banku SA (aktualnie grupa Santander) zlecił mu misję stworzenia Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, w którym pełnił funkcję Członka Zarządu. Z AgioFunds TFI jest związany od 2016 roku w obszarze doradztwa i zarządzania inwestycyjnego.

Marcin Grabowski jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył również studium podyplomowe w zakresie Finance and Quantitative Finance na London School of Economics and Political Science oraz studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego w Akademii Leona Koźmińskiego. W latach 2012-2016 doświadczenie zawodowe zdobywał w mBanku, pracując w obszarze depozytariusza funduszy inwestycyjnych. Z AgioFunds TFI związany od 2016 roku jako zarządzający ryzykiem.

W skład zarządu AgioFunds TFI SA wchodzą:

Dariusz Wieloch – Prezes Zarządu
Mariusz Skwaroń – Wiceprezes Zarządu (w dniu 27.11.2019 r. złożył rezygnację z dniem 31.12.2019 r.)
Wojciech Somerski – Wiceprezes Zarządu
Marcin Grabowski – Członek Zarządu
Mariusz Jagodziński – Członek Zarządu

Dodatkowych informacji udziela:

Zofia Jakubiak
Reputation Managers sp. z o.o.
M: +48 509 618 899
zofia.jakubiak@reputacja.com.pl

AgioFunds TFI SA jest licencjonowanym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, działającym na mocy ustawy i pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego od kwietnia 2009 roku. W naszej ofercie jest obecnie 55 funduszy inwestycyjnych, w tym fundusz inwestycyjny otwarty z 4 subfunduszami i specjalistyczny fundusz inwestycyjny otwarty z 3 subfunduszami, a także fundusze zamknięte. AgioFunds stanowi alternatywę dla grup finansowych, dla których usługa zarządzania aktywami to tylko część prowadzonego biznesu. AgioFunds TFI SA jest prywatną i niezależną instytucją finansową, niezwiązaną kapitałowo z podmiotami korporacyjnymi rynku finansowego.

Newsletter

Zapisz się na newsletter. Będziemy informować Cię o aktualnych promocjach oraz konkursach w AgioFunds TFI SA